wtorek, 2 marca 2010

szary nietoperz w objęciach turkusowego węża

Rajstopy które "robią" strój, choć może akurat w tym zestawieniu mało są widoczne, kupiłam sporo lat temu na hali w supermarkecie. Drogie nie były, a ich jakość jest wprost niebywała. Pięknie utkane, starannie zapakowane, made in France jak widnieje na pudełku. Do tego były to rajstopy pachnące[sic!] i mimo prania, pewna nuta z tego nadal została. Długo nie miałam odwagi ich nosić, ze względu na tą "niecodzienność", co by nie powiedzieć ekstrawagancję (parę lat temu ludzie byli mniej odważni jeśli chodzi o strój, takie mam osobiście wrażenie). To jeden z bardzo nielicznych zwierzęcych motywów w mojej szafie no piękny, nasycony kolor(aparat przekłamuje barwę).
Szmaragdowy wąż jeszcze nie raz pewnie tej wiosny owinie się wokół moich nóg.
Szarego nietoperza zakupiła mama w tzw. "zwykłym sklepie w małym mieście". Ma sporą domieszkę kaszmiru w składzie, jest wyjątkowo miękki i ciepły no i nie widać na nim śladów znoszenia, jak to się często dzieje niedługo po zakupieniu swetra.
Bryczesy wyłowiłam w niepozornym sh w malutkim miasteczku w dk. W Andersenowie mają sieć sh-nów zrzeszonych w Czerwonym Krzyżu(łatwo je znaleźć wypatrując logo Czerwonego Krzyża). Można tam znaleźc prawdziwe perełki, zwykle stare kolekcje sieciówek skandynawskich jak i odzież vintage, a także przepiękne mniej lub bardziej zniszczone meble, artykuły dekoracyjne , biżuterię i inne, naprawdę przeróżne przedmioty, których ludzie pozbyli się czyszcząc swoje domy, garaże. Jak wiadomo człowiek potrafi obrosnąć w rzeczy. Ceny są więcej niż przystępne a personel stanowią przemiłe staruszki, które robią to niemal wolontariacko, gdyż dochód ze sprzedaży zasila konto Czerwonego Krzyża i pomaga misjom w Afryce. Uważam że idea jest naprawdę godna naśladowania. Bryczesy są pięknie skrojone, mają wiele starannych detali.
Wreszcie znalazłam też idealną broszkę do mojej czapy pancernistki!:) To już jednak chyba ostatnie dni jej obnoszenia się ze swoim jestestwem, aż do następnych mrozów.wężowe rajstopy- supermarket
bryczesy- HM, sh, .dk

szary nietoperz- zwykły sklep w małym mieście
bluzka- % Camaieu
bransoletka- prezent
kolczyki- HM
ring
- % HM
czapa-vintage po tacie
broszka-domowe skarby
szalik-Jarmark Dominikański
rękawiczki- rynek
ring- vintage po mamie
płaszcz- %Rezerwat, (old)

Gdzie: Praca
Poziom wygody i samopoczucia podczas noszenia: 7/10

3 komentarze:

  1. Przepiękna biżuteria - broszka i pierścionek. Bardzo, bardzo mi się podobają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wąż jak wąż, ale biżu podoba mnie się bardzo:)

    OdpowiedzUsuń