piątek, 28 sierpnia 2009

Trzy kolory: Niebieski


Jakoś tak wyszło, że jednak znów od trzech kolorach będzie..Planowałam wrócić do trylogii, ale nie w tak krótkim czasie. Dzisiejszy zestaw jeszcze bardzo wakacyjny,wakacyjny też odcień niebieskiego:turkus. Pogoda iście śródziemnomorska. Temperatura wody niestety mniej..
Niebieski to mój ukochany kolor. Nieważne w jakim natężeniu i nasyceniu. Na zajęciach z językoznawstwa dowiedziałam się, że ponoć ma najwięcej nazw-określeń koloru i są ludzie którzy to badają, ba, nawet się z tego doktoryzują i habilitują[sic!]Pomyślcie, ile ten i inne kolory mają określeń, swego czasu zbierałam je i spisywałam, bo wiele z nazw znaczy dla każdego zupełnie inne natężenie barwy!To też się bada:) Nie o tym jednak miało być..
Czy jest ktoś, kto nie lubi tego koloru? Koloru wody, nieba, którego barwa uspokaja, sprzyja koncentracji, budzi zaufanie..Jeszcze pewnie nie raz do niego wrócę..Jak nad wodę, jak do Kieślowskiego..To chyba moja ulubiona cześć trylogii.

5 komentarzy:

 1. :) ojj faktcznie jest piękny...jakaś telepatia chyba dziala bo ja też mam w przygotowaniu krótki wieczorny post z turkusowym tłem :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez lubie niebieski. A z Kolorow jakos "od zawsze" nie podchodzi mi Bialy. Niebieski jest piekny, ale smutny. Moja ulubiona czesc to jednak Czerwony.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj turkus turkus :) fakt coś w nim jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja! Muszę przyznać, że niebieski to najmniej lubiany przeze mnie kolor :D Chociaż ten odcień, który przedstawiłaś jest akurat ok. Nie lubię takiego paintowego mocnego niebieskiego, jeśli wiesz, co mam na myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @kollercola:No pewnie, że są ludzie co nie trawią odcieni niebieskiego, genetycznie lub zespołem nabytym..:)

  OdpowiedzUsuń